Didysis lėktuvas

Daug įvairių dalykų nutiko paskutiniu metu ir taip išpuolė, kad ne apie visus spėjom parašyti, ne viską spėjome papasakoti. Vienas iš tokių smagesnių iššūkių buvo „didelio“ lėktuvo gamyba. Kabutės čia ne be reikalo, kadangi iki ultra lengvųjų orlaivių gamybos dar teks kiek palaukti (beje  – sena Mūzos svajonė, įgyti LPL), bet ne išvengiamai žingsniukas į tai.

Žodžiu likimas mus suvedė su tokia šaunia įvairių švenčių organizavimo komanda – Artišoku. Kaip jie patys sako – tai ne gėlių ir juolab daržovių krautuvėlė. Na, tai laikas nuo laiko Artišokas mums parūpina kokių įdomesnių galvosūkių. Vienas iš tokių buvo metro ilgio biplanas (čia tokia lėktuvų rūšis).

Mūsų lazerinio pjovimo staklės maksimaliai gali apdirbti 70×50 cm plotą, tad savaime suprantama, kad vientiso jo pagaminti negalėjome, tačiau iššūkius mes mėgstame. Už modelį išsirinkau „Jonvabalį“ (Fairey Firefly IIM). Daug valandų buvo praleista prie techninių brėžinių ir sprendžiant įvairius konstrukcinius klausimus, tačiau Jonvabalis gavosi visai neblogas. Vienas iš tų darbelių, kuris iliustruoja mūsų galimybes. Išgraviruoti, kad „kažkas lašinius pjausto“ gali bene visi. Mes galime gerokai daugiau.

Tagged , , , , , , , , , ,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *